W jaki sposób szybko sprzedać motocykl?

Lipiec 10, 2017

Motocykliści uwielbiają zmieniać machiny – kolejny sezon na nowiutkiej maszynie to coś, czego nie da się opisać słowami. Niestety, wymiana motocykla nie zawsze jest taka prosta – problemem jest bezsprzecznie odszukanie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeżeli chcemy szybko sprzedać motocykl bądź też inny pojazd jednośladowy z silnikiem – warto sprawić takie miejsca, jak skup motocykli.

To wyjątkowa firma, która specjalizuje się w pozyskiwaniu motorów i skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – błyskawicznie oraz bezpiecznie. Jeżeli zatem potrzebujemy pieniędzy czy też po prostu chcemy wymienić motocykl, jednak nie mamy czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno pomoże rozwiązać problem i zaproponuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda procedura sprzedaży skutera w skupie?

W przypadku prywatnej sprzedaży musimy maszynę gruntownie opisać i wystawić ogłoszenie – najlepiej w internecie. Sprawdza się też gazeta lub poczta pantoflowa. Problem polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że pełny proces potrwa – czasem nawet kilka miesięcy (czym droższy lub też znacznie bardziej egzotyczny motor czy też skuter, tym dłużej poszukuje innowacyjnego właściciela). W przypadku, kiedy potrzebujemy pieniędzy i miejsca w garażu – skup skuterów będzie nieoceniony. Procedura wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motorów/skuterów (najlepiej telefonicznie lub za pomocą internetu) i prezentujemy maszynę, jaką chcemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przyjeżdża na umówione miejsce i ogląda skuter

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn opisuje propozycję, którą sprzedający może zaakceptować bądź odrzucić. Wycena w większości wypadków jest bezpłatna, także nie ma obaw, że w razie odmowy, sprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek wydatki.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po przekazaniu gotówki – skup zabiera skuter.

 

To wszystko – proste, bezproblemowe i przyjemne. Skup załatwia wszelkie sprawy formalne a my jako sprzedający możemy napełniać się pokaźnym zastrzykiem gotówki oraz szansą zakupu nowiutkiej machiny czy też wydania pieniędzy na inny wytęskniony cel.

 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.