W jaki sposób założyć osobistą aktywność gospodarczą?

Kwiecień 26, 2017

Obecna sytuacja ekonomiczna, nie tylko Polski, ale i Europy, sprawia, że coraz to więcej ludzi decyduje się na tak oznaczane wzięcie spraw w swoje ręce i najzwyczajniej w świecie rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Często okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać sporo pokaźniejszą stabilizację aniżeli pracowanie dla kogokolwiek, nawet na umowę o pracę. W dobie kryzysu ekonomicznego, gdy nawet ogromne spółki upadają, tak ściśle mówiąc o osobiste stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

Właśnie dlatego pewniej jest odpowiadać samemu za to, by osobista firma funkcjonowała oraz, nawet jeśli nie przynosi gigantycznych zysków, zapewniała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych i ubezpieczeniowych. Naturalnie by było to możliwe, nieodzowne jest spełnienie pewnych formalności związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej. Na szczęście polski rząd dokłada obecnie wielu starań, żeby umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie prywatnej firmy. To właśnie to naturalnie dzięki takiej postawie ludzi rządzących stworzonym przez nas krajem, większość połączonych z tym formalności załatwić można za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy tylko wyrobić sobie tak zwany profil zaufany, który należy poświadczyć we właściwej siedzibie ZUS czy US, żeby móc wniosek o wpis do centralnej ewidencji działalności gospodarczej wysłać elektronicznie. Rzecz jasna wcześniej taki wniosek należy prawidłowo wypełnić. Tu wpisuje się wszelkie dane dotyczące przyszłej firmy, a w szczególe jej nazwę, adres siedziby oraz typ prowadzonej działalności. W czasie wypełniania wniosku należy też zastanowić się nad dobrym wyborem opodatkowania aktywności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.