Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Lipiec 10, 2017

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali w głównej mierze na Zachód, nie jedynie do pracy, ale także w celach turystycznych. Teraz coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten urzekający region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa. Jak najbardziej najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie oraz ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie zwyczajność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, pyszną kuchnią oraz niezmiernie, jakkolwiek to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bo to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z obszernego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są nadzwyczaj podobne, wystarczy ich tylko odpowiednio używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, kapitalna kuchni i ogrom inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkilwow.pl

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.